Çekmeköy’de İmplant tedavisi


06.04.2017

Çekmeköy Superdent Diş Polikliniği kurucusu Diş Hekimi Mehmet Rıfat Ekpınar ile hayatımızda bize her daim yaşam koçluğu yapan İmplant konusunda Çekmeköy Haber olarak bir dizi sohbet ettik.

Çekmeköy Superdent diş polikliniği  kurucusu aynı zamanda İtalya Marconi Üniversitesi İmplatoloji üzerine master yapan Diş Hekimi Mehmet Rıfat Akpınar İmplant ile ilgili bilinmeyenleri bize anlattı. 
 
İMPLANT YÜZÜNÜZDE DOĞAL GÖRÜNÜMÜ BERABERİNDE GETİRİR
 
Diş Hekimi Mehmet Akpınar, “Günümüzde doğal dişlere en yakın alternatiftir, İmplant yapılan diş, geleneksel köprü ve protezlere göre daha iyi konuşma ve çiğneme fonksiyonu sağlar. İmplant yöntemi yüzünüzde doğal bir görünümü de beraberinde getirir. Bugün implantın, 21. yüzyılda üzerinde en çok çalışılacak olan diş tedavi şekli olduğu anlaşılmaktadır. İmplant, eksik olan dişlerin fonksiyon ve estetiğini tekrar sağlamak amacıyla çene kemiğine yerleştirilen ve uygun malzemeden yapılan yapay diş köküdür” dedi. 
 
ÇOK GENÇ HASTALARA İMLANT UYGULAMASI TERCİH EDİLMEZ
 
Diş Hekimi Mehmet Aydın, İmplant vidaları belirli kalınlığı ve genişliği olan yapılardır. Bu nedenle implant konulması öngörülen bölgede, çene kemiğinin, bu implant vidasını kabul edecek yükseklik ve genişliğe sahip olması gerekmektedir. Varolan kemiğin kalitesi de implant başarısını etkileyen faktörlerden birisidir (Bakınız, İmplant Tedavisinin Uygun Olduğu Durumlar). Ayrıca tedaviden önce ve implant ağızda kaldığı sürece dişetlerinin tamamen sağlıklı olması gerekmektedir. Hastanın genel sağlık durumu iyi olduğu sürece implant uygulamasını engelleyecek bir üst yaş limiti yoktur ancak kemik gelişimi tamamlanmamış çok genç hastalara uygulanması tercih edilmeyebilir ifadelerini kullandı.
 

Bu haber Superdent Ağız Ve Diş Sağlığı Polikliniği (Dişci, İmplant) için düzenlenmiştir.


Çekmeköy Haber


Çekmeköy Firma Rehberi Bir Erdem Medya Grup Kuruluşudur. Copyright © 2014 Ernet Tasarım