Yılmaz Anaokulundan Yüzme Eğitimi


20.02.2017

Yılmaz Anaokulu Öğrencileri kapalı Yüzme Havuzunda yüzme eğitimine başlamanın heyecanını ve mutluluğunu doyasıya yaşadılar.

Yılmaz Anaokulu öğrencileri suya adaptasyon, yüzme tekniklerine özgü nefes alma gibi konular ile yüzme öğretmeni ve sınıf öğretmenleri eşliğinde yüzme eğitimine başladılar.

Yılmaz Anaokulu Kurucusu Rukiye Yılmaz “Yüzme programımız çocuğun grup oyunları ile sosyalleşmesine yardımcı olur, spor aktivitelerinde ilk deneyimini yaşamasını sağlar. Yüzme eğitiminin erken yaşlarda başlamasının temel nedenleri arasında suya adaptasyon sağlamak, temel yüzme becerileri kazandırmak, motor gelişimine yardımcı olmak, suda yardım almadan ilerlemeyi sağlamak, su korkusunu yenmek, kalp – dolaşım sistemini olumlu yönde geliştirmek vardır.”dedi.

Rukiye Yılmaz “Yüzme derslerindeki temel amaç çocuğun yaşına uygun temel öz bakım becerilerini gerçekleştirmesini, kendi kendine ve grup içerisinde kurallı oyun oynayabilmesini, çalışmalar sırasında kişisel ihtiyaçlarının farkına varabilmesini, yaşına özel kassal gelişiminin sağlanmasını, denge, ritim, çabukluk gibi koordinatif özelliklerinin geliştirilmesini, suya ve su ortamına alışmasını, yüzme öğrenmeye hazır olması için gerekli becerileri kazanmasını, su yutmamayı ve yuttuğunda ne yapması gerektiğini, su güvenliğini öğrenmesini sağlamaktır.”dedi.

 


Bu haber Yılmaz Anaokulu için düzenlenmiştir.


Çekmeköy Haber


Çekmeköy Firma Rehberi Bir Erdem Medya Grup Kuruluşudur. Copyright © 2014 Ernet Tasarım